Deflektory Mercedes

História značky Mercedes

História značky Mercedes Benz sa začala už v roku 1880 kedy Gottlieb Daimler a Karl Benz položili základy motorizácie svojimi vynálezmi motora a automobilu, ktoré objavili nezávisle od seba.

V roku 1883 založil Karl Benz svoju vlastnú firmu Benz&Cie. V novembri 1890 založil Gottlieb Daimler spoločnosť Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG). Pre firmu G. Daimlera bol zlomový prelom storočí kedy sa začalo používať nové obchodné meno Mercedes (meno dcéry Emila Jellínka). Pri zrode novej obchodnej značky stál Emil Jellínek, ktorý predával automobily a bol tiež priekopníkom v ére automobilizmu. V roku 1900 podpísal Jellínek zmluvu o predaji vozidiel a motorov so spoločnosťou DMG. V roku 1901 bol predstavený prvý automobil Mercedes s výkonom 35 konských síl, ktorý vyvinul Wilhelm Maybach, hlavný inžinier DMG.

Od septembra 1902 bola spoločnosť DMG držiteľom patentu na meno značky Mercedes. Dnešnú trojcípu hviezdu vymysleli ako logo spoločnosti synovia Gottlieba Daimlera Paul a Adolf. Správna rada spoločnosti v júni 1909 dala zaregistrovať trojcípu a štvorcípu hviezdu ako svoj obchodný symbol. Nakoniec sa používala a dodnes sa používa na prednej maske automobilu len trojcípa hviezda.


Benz&Cie a DMG začali spoločne podnikať v máji 1924, pretože povojnová Európa bola ovplyvnená infláciou a nízkym predajom osobných áut, ktoré sa v tom čase považovali za luxusný tovar. Fúziou spoločností Benz&Cie a DMG v júni 1926 vznikla spoločnosť Daimler-Benz AG.

Trojcípa hviezda zdobí vozidlá Mercedes Benz dodnes. Stala sa globálnym symbolom kvality a bezpečia. Meno Mercedes Benz sa univerzálne spája s tradíciou, inováciou a budúcnosťou motorových vozidiel.

Trojcípa hviezda značí: voda, zem, vzduch.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info