Čističe čalúnenia a interiéru

Ako čistiť kožu v interiéri auta

Kožený interiér auta potrebuje pravidelne čistenie a ošetrovanie, aby koža spĺňala svoju finkciu areprezentovala vozidlo a poskytovala Vám funkciu, ktorú od nej žiadate. Už pri kúpe nového auta s koženým interiérom je dôležité, aby sa pred samotným užívaním koža ošetrila. Interiér auta v koži vyzerá síce veľmi dobre, ale keďže koža je prírodný materiál, je veľmi citlivá na opotrebenie často omnoho viac než bežný textilný materiál. Ľudia si to pri kúpe neuvedomujú a častokrát sa môžete stretnuť s luxusným autom, ktorého interiér je celý v koži , ktorá je po pár rokoch vyblednutá a sem tam aj roztrhaná. Auto už potom nevyzerá dobre a koža nespĺňa svoju exkluzívnu funkciu. Koža je prírodný materiál a ničí a opotrebováva sa už len Vašim odevom a sedením na nej.


Pri samotnom čistení je dôležité aby bol prípravok pH neutrálny. Akékoľvek agresívnejšie čistiace prostriedky môžu kožu a farbu na nej zničiť a rozleptať. Kožu Vám sice vyčistia a negatívny vplyv zbadáte až po pár dňoch, keď sana koži vytvoria fľaky a vyblednutia. Vyskúšajte prípravok najprv na skrytom mieste, tým zistite či nenarúša materiál. Nikdy nečistite s prípravkom veľkú plochu, ale postupujte len po častiach. Prípravok by mala koža vpiť - mal by byť do nej "vmasírovaný" a koža ostane vláčna a bude vyzerať ako keby ožila. V letnom počasí je najlepšie čistiť kožu v aute v chládku, keďže vysušenie prípravku by bolo rýchlejšie ako samotne čistenie a to môže spôsobiť stekanie a fľaky.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie