LED denné svetlá, DRL svetlá, denné svietenie

LED svetlo je osvetlenie, ktoré používa LED diódy ako zdroj svetla.

Prečo sa používa viacej diód súčasne? Odpoveď je jednoduchá. Je to preto, lebo svetelný výkon jednotlivých LED diód je menší v porovnaní s obyčajnou žiarovkou. V poslednej dobe sa LED žiarovky alebo LED svetlá rozšírili do každého kútu a dnes sa používajú či už v domácnostiach, vo firmách, v obchodoch, vo vozidlách , či už osobných alebo nákladných, dá sa povedať, že LED osvetlenie sa rozšírilo po celom svete. V porovnaní s obyčajnou žiarovkou nám môžu ponúknuť dlhšiu životnosť a vyššiu efektívnost.

Výhody úsporných LED svetiel pre celoročné denné svietenie:

automatické rozsvietenie po naštartovaní motora
lepšia viditelnosť Vašeho vozidla
menšia pravdepodobnosť nehody
nižšia spotreba energie, stála úspora 130 až 180W = nižšia spotreba paliva
predľženie životnosti žiaroviek, prípadne xenonových výbojiek
nemusia svietiť zadné svetlá, osvetlenie poznávacej značky ani osvetlenie prístrojovej dosky
menšie zataženie autobatérie a alternátora
vysoká životnost LED svetiel
luxusný a hlavne účelný vzhľad

od roku 2011 sú v EÚ všetky novo vyrobené automobili vybavené dennými svetlami (LED dennými svetlami)

Dennými prevádzkovými svietidlami môžu byť vybavené motorové vozidlá kategórií M, N, T a L a nemusia byť zapísané v osvedčení o evidencii vozidla v časti I, ani v časti II. Výhodou LED denného svietenia je zlepšenie viditeľnosti vozidla počas jazdy cez deň, dlhá životnosť a minimálny odber el. energie. LED svetlá pre denné svietenie (DRL) musia byť schválené a označené príslušnou schvaľovacou značkou - "RL".

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie