Hliníkové disky na autá. Ponúkame výhradne certifikované elektróny.

Pri nákupe si dopredu overte dostupnosť daného hliníkového disku na konfigurátore.
Nie všetky hliníkové disky sa vyrábajú na všetky automobily.

V cene diskov je započítaná:

  • - doprava (4ks)
  • - skrutky / matice
  • - vymedzovacie krúžky

V prípade, ak sa jedná o presne vŕtané disky tak sa príslušenstvo nedodáva (napr. VW group).

K luxusným diskom dodávame iba vymedzovacie krúžky.

Výroba hliníkového disku

Pôvod hliníkového disku začína navrhnutím jeho dizajnu. Najskôr je vypracovaná špecifikácia dizajnu, ktorá obsahuje základné definície, optické predstavy dizajnu a technické štruktúry disku (jedno, dvoj a viacdielne disky). K tomuto zámeru je zhotovený k posúdeniu v špeciálnom CAD software prvý 3D model. V týchto fázach ešte disk prebieha rôznymi úpravami. V tomto software môže byť disk po prvýkrát posudzovaný trojdimenzionálne a môžu sa na ňom previesť rôzne vylepšenia. Zväčša sa v týchto krokoch model disku dolaďuje po vizuálnej stránke a vychytávajú sa jeho chybičky.

Skúška napätia hliníkových diskov. 
Enormné zaťaženie, ktoré vlastne v praxi nemôže ani nastať sa vytvára na 3D modeli disku pomocou počítačovej simulácie a vypočítava sa napätie a tvarovanie disku. Táto simulcia je veľmi dôležitá a testuje odolnosť disku voči zaťaženiu a iným podmienkam. Počítač znázorňuje zmeny disku pomocou rôznych farieb. Oblasti s najväčším zaťažením sa zobrazujú červeno, naproti tomu oblasti bez akéhokoľvek zaťaženia sú zobrazené na zeleno. Počítač naschvál simuluje zaťaženia, ktoré nemôžu v reálnej situácií nastať, aby mak každý disk konfiguráciu a záruku do bežnej premávky. Disk tým pádom vydrží omnoho väčšie zaťaženia, aké mu vytvára vozidlo a jazda.

Formovanie lúčov hliníkových diskov

V tejto skúške sa na 3D modely disku skúša tvarovanie vo vnútri stredovej časti lúča. Aj tu sú vidieť kritické oblasti, ktoré sa následne korigujú pozmenením dizajnu.

Finálna skúška hlinikových diskov

V tejto skúške sa 3D model tak dlho modifikuje a optimalizuje, pokiaľ sa na disku nevyskytnú žiadne kritické zaťaženia. Takto je disk dimenzovaný na najväčšiu záťaž. Pre vodičov to znamená bezpečie pri prevádzke a nám zaručuje, že vyrobíme vysoko kvalitný výrobok.  Renomované firmy si nemôžu dovoliťvypustiť z výroby disk, ktorý by len minimálne nespĺňal podmienky zaťaženia vyvolané simuláciou.

ALu disky, hliníkové disky a ich popis.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie