Čističe diskov a kolies

Čistenie diskov kolies

Pri čistení diskov treba mať na pamäti, že je to pomerne zdĺhavá a náročná práca. Každý disk je iný a častokrát na to nestačí špongia, ale niekoľko párov hrubších a tenších štetcov a dávka trpezlivosti. Aj pri použití najkvalitnejších prípravkov môže čistenie diskov zabrať niekoľko hodín v závislosti od stupňa znečistenia, resp. stupňa oxidácie brzdového prachu na diskoch kolies. Vo všeobecnosti je postup pri väčšine produktov zhodný. Nie je to žiadna veda - stačí si na tovyhradiť čas a chuť. Nanesieme produkt pomocou rozprašovača na disky, necháme pôsobiť niekoľko minút, použitím kefy sa snažíme zbaviť disk nečistôt a nakoniec opláchneme vodou. Daný postup opakujeme podľa potreby. Možeme opakovať aj dva, tri kát, kým disky dosiahnu požadovanú čistotu.


Ak to stupeň znečistenia vyžaduje, môžeme koleso odmontovať a aplikovať tento postup aj na vnútornej strane disku. V mnohých prípadoch treba použiť aj produkty triedy „Tar Remover“, na nečistoty asfaltového pôvodu, pri ktorých však treba pamätať na to, že pri vysokých koncentráciách ako aj dlhej dobe pôsobenia môžu spôsobiť poškodenie glazúry disku.  Asvaltový prach alebo stopy sú častokrát odolné voči lacnejším čističom, preto treba použiť kvalitné čističe a čistenie a čistiˇč aplikovať na dané miesto viackrát.  Pri diskoch, hádam viac ako pri ktorejkoľvek inej časti vozidla, platí, že čím častejšie tým lepšie, a ak chcete udržať disky Vašeho auta v dobrej kondícii, platí zásada ich umytia popísaným postupom minimálne jedenkrát do mesiaca. Ak si myslíte, že disky očistíte raz za rok v priebehu 10 minút alebo ich necháte prebehnúť v umývačke, tak sa mýlite. Takéto rýchle povrchové prepláchnutie v podstate na čistenie a ochranu disku nemá žiaden efekt.


Povedané v zrozumiteľnej reči – postriekam disky čističom a následne opláchnem alu disky, koré majú päť rokov, a za ten čas prebehli dvakrát umývačkou na pumpe a budú ako nové, tak sa moc mýli.


Taktiež treba pripomenúť, že nie všetky produkty na čistenie diskov sú vhodné na všetky typy diskov a ich nesprávnou aplikáciou môže dôjsť k zásadnému poškodeniu diskov /toto platí hlavne pre chrómové disky a disky z lešteného hliníka/. Takéto disky vyžadujú špeciálne čističe určené práve na tieto elektróny. Je dobre mať taktiež k dispozícii viacero produktov na čistenie diskov. či už agresívnejšie alebo s nižším účinkom. Agresívnejšie produkty sú vhodné na čistenie neudržiavaných diskov. Naopak pri diskoch, ktorým venujeme pravidelnú starostlivosť, prípadne na ne aplikujeme ochranné produkty, stačí ich pravidelne čistiť s menej účinnými produktami, ktoré nám disky očistia, a pritom zachovajú už aplikované ochranné produkty.


Čo sa týka produktov na ochranu diskov kolies, tak existuje široké spektrum produktov na báze voskov až po keramickú ochranu. Záleží na každom detailerovi, aký typ produktu preferuje. Ak ste lajik - nechajte si od predávajúceho poradiť, ktorý čistič použiť, poprípade popíšte, ako moc sú disky znečistené.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie