Deflektory Land Rover

História značky Land Rover

Pri zrode značky LAND ROVER stáli bratia Maurice a Spencer Wilksovci, ktorí sú tiež autormi prvého modelu. Ich nápad vychádzal z potreby vyrobiť nenáročné, ale spoľahlivé a praktické vozidlo na povojnové obdobie. Maurice Wilks vlastnil pozemok s farmou a sám potreboval všestranné vozidlo, ktoré by mohol používať nielen na cestnú dopravu, ale tiež v teréne alebo aj ako ľahký traktor. A bol to rovnako on, ktorý prišiel s nápadom na projekt LAND ROVER.

Prvé riešenie vychádzalo z vojenského Jeepu a osvedčilo sa i vo veľmi náročných podmienkach. Bratia Wilksovci však chceli vytvoriť vlastnú koncepciu. Pretože nedostatok ocele stále pretrvával, použili hliníkovú zliatinu, ktorá sa počas vojny používala na výrobu lietadiel. Tento materiál bol nielen dostupnejší, ale taktiež ľahší a odolnejší proti korózii. Problémom však bola jeho húževnatosť v ťažkých podmienkach, preto najnáročnejšou úlohou bolo vyrobiť šasi.

Výsledkom však bolo výborné technické riešenie, ktoré sa stalo základom vozidiel LAND ROVER na ďalších 50 rokov. Práca na prototype začala na jar v roku 1947 a v lete bolo vozidlo dokončené. Vyrobený LAND ROVER bol presne tým všestranným vozidlom, ktoré Maurice Wilks potreboval. Mimoriadne úsilie, nové invencie a nevyčerpateľná pracovná energia bratov Wilksovcov boli hlavnými atribútmi pre vznik novej značky LAND ROVER.

V súčasnosti Land Rover poskytuje superluxusné OFF Road automobil - sú to autá kategórie SUV, ktoré si aj napriek modernizácií a vysokej miery luxusu udržali aj terénne vlastnosti, ktoré väčšina automobilov podobnej koncepcie stratila

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie