Deflektory Lexus

História automobilky Lexus

V 80. rokoch 20. storočia začala u Toyoty klíčiť myšlienka o vzniku samostatnej divízie luxusných vozidiel. V tej dobe už úspešná japonská automobilka sa inšpirovala predovšetkým u výborných predajov luxusných verzií modelov Supra a Cressida. Vtedajší prezident Toyoty, Eiji Toyoda, rozbehol tajný projekt F1 (Flagship No. 1, vlaková loď číslo 1). Neskôr bola založená dcérska divízia Lexus a meno vzniklo ako skratka slov „Luxury EXports to the United States“ (luxusný vývoz do USA). Prvé vozidlo tejto značky, model LS400, sa na trhu objavuje v roku 1989. Lexus svojim postavením momentálne dýcha na chrbát nemeckej elite BMW, Mercedes a Audi a veľa spokojných zákazníkov vraví, že ich prevyšuje. Lexus sa stal populárnym aj v USA, kde si získal široké portfólio zákazníkov, ktorý sú už otrávený z nemeckej produkcie.

Hlavým trhom automobilky Lexus sa stali Spojené štáty americké. Lexus LS400 (v Japonsku známy ako Toyota Celsior) s vidlicovým osemvalcom o objeme 4,0 l sa následne stáva predajným hitom, pretože ponúka za nižšiu cenu komfort porovnateľný, ak nie dokonca lepší, než hlavní konkurenti v podobe dvojice Mercedes-Benz a BMW z Nemecka. Veľký sedan dopĺňa menší model, Lexus ES250, kde základ vozidla môžeme hľadať u Toyoty Camry.

V roku 1990 Lexus expanduje na ďalšie lukratívne trhy, akými sú Veľká Británie, Švajčiarsko, Kanada a Austrália. Ponuka vozidiel sa ďalej rozširuje o športové kupé SC 400. Lexus sa ako jedna z mála automobiliek nikdy behom svojej histórie nedostala do dlhov.

V súčasnej dobe sú vozidlá Lexus najpredávanejšími luxusnými vozidlami v Spojených štátoch amerických. Ponuku otvára sedan rady IS, nasleduje komfortná trieda GS a športové kupé SC. Lexus v roku 2006 predstavil novú generáciu svojho top modelu, LS 460, vrátane verzie s rozšíreným rázvorom LS 460 L. Toto vozidlo má ako prvé na svete osemstupňovú samočinnú prevodovku. Lexus je známy ako inovátor moderných technológií a jeho vlajkové lode disponujú v interiéri prakticky všetkým na čo si spomeniete.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie