Parkovacie systémy, senzory, parkovacie kamery, parkovacie snímače

Parkovací asistent Vám hravo pomôže zaparkovať svojho miláčika bez obáv, že neodhadnete vzdiaľenosť, poškrábete lak alebo nacúvate na miesto kam by ste nemali a to len preto lebo ste nevedeli alebo nemali prehľad o tom, kam sa práve snažíte zaparkovať. Vďaka parkovacím senzorom sa už nemusíte báť nechceného incidentu.

V dnešnej dobe sa vyrába mnoho druhov parkovacích systémov, ktoré Vám uľahčia niekedy náročné parkovanie.

Výber parkovacích senzorov

Pri výbere parkovacích senzorov je v prvom rade dobré vedieť, aký systém bude pre Vás ten najlepší. 

Dobré je si ujasniť, či chceme senzory iba vzadu, alebo aj vpredu, poprpade s parkovaciou kamerou.
Najrozšírenejšie sú klasické zadné senzory, ktoré využijeme najmä pri parkovaní.

U zadných senzorov je potom ešte možné si vybrať typ s displejom alebo iba so zvukovou signalizáciou.

U predozadných senzorov je dobré zistiť hlavne to, akým spôsobom sú spínané predné čidlá. 

V našej ponuke nájdete tiež senzory s bezdrôtovou komunikáciou medzi riadiacou jednotkou a displejom alebo parkovacie senzory s kamerou.

Čo sa týka umiestnenia senzorov v nárazníku, je pre ich spoľahlivú činnosť nutné dodržať hlavne minimálnu výšku od vozovky 40 cm. Dobré je poradiť sa pri výbere senzorov s niekym, kto má skúsenosti alebo kontaktovať predajcu.
Ďalším faktorom je tiež správna orientácia jednotlivých senzorov. Každý senzor má na sebe označené miesto, ktoré má byť otočené smerom nahor. (Senzory majú rozdielnu charakteristiku vyžarovania v pozdĺžnej a zvislej osi). Vzdialenosť čidiel medzi sebou nie je ničím obmedzená.

Takisto ťažné zariadenie senzorom spravidla nevadí. Prestriekanie senzorov do farby vozidla je možné prakticky u akéhokoľvek výrobku. Nástrek musí byť prevedený tenkou vrstvou, aby sa nezlial priestor v medzikruží.  

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie