Deflektory Lancia

Z histórie značky Lancia

Taliansku automobilku Lancia založil v roku 1906 v Turíne závodný jazdec Fiatu Vincenzo Lancia spoločne so svojim priateľom Claudiom Fogolinom, pod názvom Lancia & C. Fabrica Automobili.
Automobili Lancia sa od začiatku zameriavali na športovo ladených vodičov.

Automobilka je známa ako propagátor technických inovacií (napríklad ako prvý vyrábali vozidlá so samonosnou karosériou). Takisto sa preslávili a majú veľmi dlhú históriu v závodoch rallye. Čo sa týka značenia automobilov, Vincenzov strýko, profesor antickej literatúry, doporučil značenie vozidiel podľa gréckej abecedy a tak, keď v roku 1907 vyšiel z továrne Lancia prvý automobil, typ 51, bol hneď premenovaný na Alfu. V Turíne vyrábané autá Lancia sú povestné eleganciou, výkonnosťou a komfortom.

Dodnes sú niektoré modeli Lancia známe a stali sa legendami vďaka svojim výsledkom v rallye v športovo-automobilovom svete. Jedna z najväščích legiend uznávaná aj inými automobilkami je napríklad Lancia Delta Integrale - vyrábaná ako 8 valcový 2-litrový supermotor. Neskär sa do výroby dostala aj supervýkonná verzia s rovnakým motorom ale 12nastimi valcami.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info