Deflektory Heko Alfa Romeo

História značky Alfa Romeo

Za existenciu svetoznámej značky automobilov môžu Taliani paradoxne ďakovať Francúzsku. Francúzske autá už boli známe a chceli rozšíriť svoj trh aj na Taliansko. Presnejšie môžu ďakovať francúzskej firme DARRACQ, ktorá sa rozhodla v roku 1907 vybudovať v Taliansku montážnu linku pre výrobu automobilov určených pre taliansky trh. Pôvodne mala fabrika stáť v Neapole, ale nakoniec sa postavila v Miláne.

Domácim obyvateľom bránila hrdosť, aby prijali francúzsku firmu a preto niekoľko talianskych finančníkov pozbierala potrebný kapitál na odkúpenie fabriky. Po vyplatení DARRACQ sastala firma talianskou. Podarilo sa im to a novú spoločnosť založili v roku 1910 pod názvom ANONIMA LOMBARDA FABBRICA AUTOMOBILI (skrátene ALFA) so zameraním na vývoj a konštrukciu čisto talianskych vozidiel.

V roku 1915 prevzal firmu ALFA milánsky podnikateľ Nicola Romeo. Od tej chvíle sa začal používať názov ALFA ROMEO. Svetoznámou sa značka ALFA ROMEO stala až v roku 1918, po skončení 1. svetovej vojny, pretože počas vojny museli všetky európske automobilky zamerať svoju výrobnú činnosť na vývoj vojenskej techniky. Vlajkovou loďou fabriky bola výroba vzduchových kompresorov pre traktory, lokomotívy a stavebné stroje. Výroba automobilov neprinášala fabrike hospodársky zisk až do príchodu prvých športových automobilov značky ALFA ROMEO v dvadsiatych rokoch minulého storočia.  Značka ALFA ROEMO vyrába športovo ladené automobili dodnes. Prekonala krízy a v súčasnej dobe zaznamenáva úspechy s novými modelmi.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie