Deflektory Hyundai

História značky Hyundai

Spoločnosť Hyundai bola založená v juhokórejskom Soulu v roku 1947 podnikateľom Chung Ju Yungom. Pôvodne išlo o opravárenský podnik pre osobné a nákladné automobily. Firma Hyundai následne expandovala do najrôznejších odvetví ľahkého i ťažkého strojárenstva. Túto značku tak dnes nosia produkty chemického priemyslu, spotrebnej elektroniky alebo zaoceánskych lodeníc.

Najskôr v roku 1967 bola založená divízia Hyundai Motor Company so sídlom v Ulsane. Do portfólia jednej z najväčších automobiliek sveta patria okrem osobných automobilov tiež vozidlá nákladné a autobusy. Spoločnosť sa rýchlo etablovala a momentálne je to najrýchlejšie rastúca automobilka ktorá kadým rokom expanduje a jej osobné automobily sa stávajú čoraz väčšou hrozbou pre automoily ako VW či Toyota. Jej osobáky, využívajúce komponent značky Mitsubishi, si následne získali vo svojej domovine obľubu pre svoju nízku cenu a veľkú výdrž. V polovici osemdesiatych rokov expandoval Hyundai úspešne na európske trhy a do USA, kde sa obzvlášť model Sonata následne stal vyrovnaným súperom Hondy Accord alebo Fordu Taurus.

Základným typom pre exportné trhy bol kompaktný Pony (nazývaný niekedy Excel). Ponuka pokračovala cez Lantru a Sonatu na opačných koncoch segmentu európskej strednej triedy až po dvojdverové vozidlo so športovým nádychom a menom S Coupé. Automobily Hyundai sa momentálne aručuju vysokou kvalitou a stále dobrou a nízkou cenou. Stali sa tak veľmi obľúenými pre širokú verejnsť či už ako osobné súkromné automobily alebo ako firemné autá, ktoré vydržia prakticky čokoľvek.

Dnešné vozidlá Hyundai, dostupné na našom trhu, sa so svojou technologickou úrovňou veľmi priblížili nemeckej i japonskej konkurencii. Ponuka je teraz skutočne obsiahla.

V Európe a aj na Slovensku predaj automobilov Hyundai neusále rastie a automobila atakuje v redajoch aj koncerny nemecka ako VW a dokonca aj fenomenálnu Škodu.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info