Deflektory (protiprievanové plexi) Heko pre vozidlá Volvo

O spoločnosti Volvo

Spoločnosť Volvo bola založená v roku 1927 vo švédskom Göteborgu. Vtedajším zakladateľom bola firma SKF a prvým riaditeľom Volva bol Assar Gabrielsson. Zaujímavosťou je, že logo a obchodná značka Volvo bola zaregistrovaná už v roku 1915. Hlavé heslo novej automobilky, ktoré platí dodnes, predniesol šéfkonštruktér Gustav Larson: „Automobily riadia ľudia a preto vyrábame vozidlá predovšetkým s ohľadom na bezpečnosť posádky.

Úplne prvé auto značky Volvo opustilo továreň 14. apríla 1927. Volalo sa ÖV4, pretože písmená ÖV znamenajú vo švédštine skratku pre „otvorené auto“ a číslica 4 označovala počet valcov motora, ktorý poháňal nové švédske vozidlo. V prvom roku existencie produkcia nepostupovala príliš rýchlo, v roku 1927 bolo predaných 297 vozidiel. Svet sa spamätával z ekonomickej krízy a 2. svetovej vojny a značke Volvo trvalo 23 rokov, kým vyrobila prvých 100 000 vozidiel. Dnes toto číslo korešponduje s trojmesačnou produkciou. Volvo vlastne nikdy nebolo veľkoobjemovým výrobcom. Už v začiatkoch existencie sa spoločnosť rozhodla, že ich značka bude znamenať kvalitu a bezpečnosť.

Mnohí z majiteľov automobilu značky Volvo aj po rokoch vyjadrujú svoj obdiv k praktickej a odolnej konštrukcii auta. Funkcionalita bola vždy dôležitá a potvrdil to aj britský motoristický magazín AutoExpress, keď sa v rozsiahlom prieskume pred desiatimi rokmi snažil zistiť, s ktorým autom sa žije jeho majiteľovi najlepšie a najhoršie. Dva modely značky Volvo boli zaradené do prieskumu a oba vyhrali vo svojich triedach. Volvo C70 bolo ocenené ako najlepšie športové auto a Volvo S80 získalo v tvrdej konkurencii oveľa drahších áut prventstvo v triede luxusných vozidiel.

Dnes je značka Volvo preslávená atraktívnym dizajnom automobilov, ktoré odrážajú tradíciu škandinávskej dizajnovej školy.
Keď to prvé auto v roku 1927 prešlo cez brány fabriky, na prednej maske hrdo nieslo „symbol železa“. Tento znak bol a stále je symbolom švédskej ocele a kvality. 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info