Deflektory Man

História spoločnosti Man

Spoločnosť MAN Truck & Bus je jedným z popredných medzinárodných výrobcov úžitkových motorových vozidiel s výrobnými podnikmi v štyroch európskych krajinách a tiež v Juhoafrickej republike a v Indii. Sortiment výrobkov siaha od nákladných automobilov s celkovou hmotnosťou od 7,49 do 44 t, autobusov a zájazdových autobusov, až po vznetové a plynové motory.

História spoločnosti Man siaha až do roku 1758, kedy začal železiarsky podnik “St Antony” svoju prevádzku v Oberhausene, ako prvý podnik tažkého priemyslu v Porúrii. V roku 1808 sa tri podniky “St Antony”, “Gute Hoffnung” a “Neue Essen” spojili a vytrorili spoločný podník s názvom: Hüttengewerkschaft und Handlung, Oberhausen, ktorý sa neskôr premenoval na Gute Hoffnungshütte (GHH).

O popularite tejto značky svedčia aj mnohé ocenenia ako napríklad Truck of the Year 2001, pre výrobnú radu TGA, Truck of the Year 2006, pre výrobnú radu TGL. Ako prvej firme sa podarilo získať 6 krát ocenenie Truck of the Year pre výrobný model TGL, čo sa zatiaľ nepodarilo žiadnej inej značke na svete.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info