Deflektory Mazda

História značky Mazda

V roku 1920 zakladá pán Jyujiro Matsuda v Japonsku spoločnosť Toyo Cork Kogyo Co., Ltd. Terajší názov automobilky je odvodený od mena starovekého boha Ahura Mazda. Logo Mazdy sa objavuje až v roku 1934. Prvé osobné auto Mazda R360 Coupe prichádza v roku 1950. Mazda je špecifická zavedením sériovej výroby rotačných motorov. Prvé vozidlo s wankelovým rotačným motorom, Mazda Cosmo Sports 110S, bola predstavená v roku 1967. Veľký športový úspech zaznamenala automobilka v roku 1991, keď Mazda 787B s rotačným motorom zvíťazila v 24 hodinovom preteku v Le Mans. V roku 1984 je Mazda premenovaná na Mazda Motor Corporation.

Jedným z rozlišovacích znakov spoločnosti je použitie revolučného rotačného piestového Wankelovho motora v niektorých modeloch. Od roku 1981 sa Wankelov motor používal v sériovo vyrábaných automobiloch Mazda ako štandardná výbava.

V súčasnej dobe, Mazda vyrába širokú škálu vozidiel od malých automobilov, cez sedany a SUV po vozidlá strednej triedy a vozidlá s veľkým priestorom.

Vo veciach strategického rozvoja a predaja spoločnosť úzko spolupracuje s Fordom. Montáž vozidiel Mazda prebieha v 21 krajinách a vozidlá sa vyvážajú do 120 krajín po celom svete.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info