Deflektory Toyota

O spoločnosti Toyota

Japonec Sakichi Toyoda bol vynálezcom a vďaka predaju patentu na automatický tkalcovský stav mal peniaze na založenie spoločnosti Toyota Motor Company. Správu spoločnosti dostal na starosť jeho syn Kiichiro Toyoda. Firma najprv experimentovala s dvojvalcovými motormi, neskôr začala kopírovať americký Chevrolet Airflow. Prvý vlastný motor s označením Type A bol vyrobený v roku 1934, o rok neskôr prichádza osobný automobil Model A1 a valník typu Model G1. Samotná firma Toyota Motor Co., Ltd. sa odštepila v roku 1937.

V roku 1958 spoločnosť začala predávať aj v USA, a o štyri roky neskôr v Európe. Prvým modelom na európskom trhu bola Corolla 1100. Miera predaja prudko rástla, kvalita a dizajn boli porovnateľné s európskymi a americkými značkami, pričom cena bola oveľa nižšia. V roku 1967 Toyota kúpila Daihatsu Motor Company. Na dosiahnutie udržateľného rastu začala spoločnosť vyrábať pre trh off-road športové vozidlá. V roku 1951 sa stalo mnoho zákazníkov vlastníkmi slávneho SUV Toyota Land Cruiser.

V druhej polovici 90. rokov spoločnosť Toyota Motor Corporation vyrobila svoje 100 miliónte vozidlo.

Dnes je spoločnosť právom považovaná za jedeného z vodcov svetového automobilového priemyslu. Okrem značky Toyota vyrába automobily aj pod značkou Lexus a spolupracuje s partnermi po celom svete. V roku 2005 bolo rozhodnuté postaviť závod aj v Rusku, kde spoločnosť plánuje vyrábať business-class sedany Camry. 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info