Dodanie stieračov do 48 hodín.

Stierače - Kvalita stierania súvisí so správnym spojením týchto prvkov a od ich stavu.

Postupné opotrebovanie stieračov je prirodzeným javom, ktorému nemožno zabrániť.Životnosť a stav stieracích líšt má vplyv na kvalitu stierania. Stierače sa opotrebujú aj počas dlhšej dobe nevyužívania, kvôli citlivosti na teplo a zimu.

Zlé počasie, znečistenie životného prostredia, dlhé vystavenie stieračov na slnku a mnohé iné faktory ako napríklad náhla zmena teploty majú vplyv a poškodzujú gumenú stieraciu lištu, tým pádom je znížená aj výkonnosť stierania. Pokiaľ je zamrznuté čené sklo a spustia sa stierače, hrozí poškodenie - potrhanie stieracích líšt.

Stierače Bosch Aerotwin - kvalitné stierače.

Vzhľadom na pestrú ponuku stieračov si možte kompatibilitu overiť aj na info@autobiznis.sk, tel: 0907 787 785

Je to už nejaký čas čo ste naposledy menily stierače? Funguju ako tak dobre?alebo tých pár nedostatkov Vám neprekáža?

Dobrý výhľad je dôležitý, hlavne s príchodom jesenných a zimných dažďov či snežení.
Stierače oprávnene patria ku kritickým bezpečnostným prvkom auta. Možno tomu ani neuveríte, ale prvý mechanický stierač ovládaný ručne z vnútra auta vynašla Mary Andersenová z Alabamy, keď v zime roku 1903 navštívila New York. Nechala si ho patentovať, ale nikto nemal o výrobu záujem a nápad skončil v zásuvke. Elektrické stierače priniesla firma Bosch v roku 1926, ale spočiatku boli dostupné iba pre luxusné modely áut. Dnes stierače patria k neodmysliteľnej súčasti automobilu či osobného alebo nákladného.

Na výhľade záleží
Stierače nám umožňujú vidieť, kam vlastne ideme. Dobrý výhľad z auta považujeme za úplnú samozrejmosť a samozrejme nevyhnutnú bezpečnosť pri jazde či cez deň alebo v noci. Čisté sklo je základom včasného predvídania a reakcií na udalosti v premávke. Dnešné moderné bezpečnostné prvky, výkonné pneumatiky, či airbagy nám pomôžu v kritických situáciách. Jasný výhľad zabezpečí, aby vôbec nenastali. K dobrému výhľadu za každých aj nepriaznivých okolností nám pomôžu kvalitné stierače.

Stierače sú skutočne dôležité a kladú sa na ne vysoké nároky. Podliehajú pritom mnohým negatívnym vplyvom. počasia i vandalom. Vzhľadom na ich citlivosť na teplo a zimu sa opotrebúvajú aj vtedy, keď sa dlhšie nepoužívajú. Preto je potrebná častejšia kontrola a následná jednoduchá a cenovo dostupná výmena stieračov. Účinnosť stieracích líšt klesá vplyvom počasia a hlavne priameho slnečného žiarenia. To zvyšuje aj mechanické opotrebenie stieračov. Hrany gumových líšt sa postupne zoderú, sú drsné. Nahromadené nečistoty a prach namiesto zotretia iba rozotierajú po čelnom skle. Všetky tieto faktory negatívne ovplyvňujú stiarače a následne dobrý výhľad z vozidla. Znižujú viditeľnosť, keď ju najviac potrebujete. Dá sa tomu predísť kontrolou a včasnou výmenou. V dnešnej dobe sú stierače dostatkový tovar v každom dobrom obchode či ishope a ich kúpa je častokrát otázkov pár Eur, pri vysokoodolných a kvalitných stieračoch pár desiatok Eur.

Nesmierne dôležité je dbať na kvalitu mikrohrán gumenej stieracej lišty. Tie sa totiž môžu poškodiť čo i len niekoľkými pohybmi po suchom špinavom skle, alebo keď sme nechali primrznúť v zime gumovú lištu ku sklu. Nikdy sa ju nesnažte násilne odtrhnúť od skla, alebo spustiť stierače s s primrznutýmu gumičkami. Ak sa nám počas zimy niečo takéto stalo, skoro určite bude potrebné na jar stierače alebo aspon gumička stieračov vymeniť.

Pamätajte: nikdy nezapínajte stierače za sucha, alebo keď sú gumené lišty primrznuté ku sklu.

Dobrá rada:
Ak nejazdíte často a parkujete v prašnom prostredí, predĺžte si životnosť stieračov aj skiel jednoduchým trikom. Skôr ako stierače použijete, umyte, alebo aspoň opláchnite sklo vodou, aby ste odstránili prach. Najviac ho vždy býva pri gumenej lište, ktorú nadvihnite a opatrne utrite navlhko. Stierače sa totižto opotrebovávajú aj keď ich človek nepoužíva a doslova s autom nejazdí. Lišty umývame mäkkou špongiou namočenou v saponátovom roztoku. Hlavne po zimnom období skontrolujte, či gumená lišta nie je odtrhnutá, alebo inak poškodená. V prípade, že lišty nezotierajú časti skla, vyberte celú pružiacu časť a narovnajte ju tak, aby sledovala zakrivenie skla. Najlepšie je však vymeniť celý stierač. Veľa výrobcov automobilov odporúča výmenu po pol roku používania, najneskôr raz za rok. V profesionálnom servise Vám doporčia výmenu celých stieračov ako výmenu gumičky. Je to otázka pár Eur naviac a v konečnom dosledku Vám môžu nové stierače zachrániť život.

Najčastejšie prejavy chybných stieračov:
Prezrite si vaše čelné sklo a podľa toho, aké nedostatky uvidíte po zotretí okna, budete vedieť, kde je chyba a čo ju spôsobuje. Pridali sme aj rady, ako ich odstrániť.

Nezotreté pruhy
Gumička stieracej lišty je buď popraskaná, alebo zodratá následkom mrazu, tepla a zlého počasia poprípade dlhého stánia alebo nepoužívania. V jednom smere môže stierať dobre, no pri návrate späť sklo nezotrie, ale vodu iba poroztiera. To je nebezpečné - zvyšky môžu rýchlo na skle zamrznúť a znemožniť výhľad. Pri silnom daždi v podstate vôbec vodu nezmyje a neodstráni, tá ostáva na skle a zabraňuje akémukoľvek výhladu z auta. Jediné vhodné riešenie tohto problému je pritom celkom jednoduché - gumičky treba vymeniť.

Rozotretá clona
Spôsobujú to väčšinou nečistoty prichytené (a zaschnuté) na čelnom skle, alebo na gumičke stieracej lišty - v takom prípade ich treba dôkladne odmočiť a odstrániť. Druhým problémom býva gumička sploštená pod veľkým tlakom ramienka - tu treba (nechať) ramienko nastaviť. Ak gumička stvrdla účinkom starnutia, alebo tepla, pomoc je jednoduchá - treba ju vymeniť.

Nezotreté miesta
Príčin je v tomto prípade viacero: buď za to môže nedostatočný tlak ramienka - v tom prípade ho treba nastaviť. Alebo za to môže nadvihovanie stieracej lišty pri vysokých rýchlostiach, prípadne tlak stieracej lišty na čelnom skle je zle rozložený – v jednom aj druhom prípade odporúčame vymeniť celú stieraciu lištu, pri nadvihovaní použiť lištu s prítlačným spoilerom - a pomáha aj nastavenie uhla nábehu. Tento problém je veľmi častý a veľmi nebezpečný. Odporúčame nechať prezrieť v servise prítlak stieračov.

Skákanie stieračov + hluk
Toto veľmi často spôsobuje stvrdnutá gumička účinkom starnutia alebo tepla - vymeňte ju. Že nie je v poriadku, zistíte už pri poklese teplôt na jeseň a pri daždi - dovtedy tiché "stieradlo" zrazu začne vŕzgať a poskakovať. Je to najčastejši problém klasických opotrebovaných stieračov.Ak je gumička sploštená pod veľkým tlakom ramienka, treba ho nastaviť. Treťou príčinou môže byť príliš veľká vôľa v spojení ramienka so stieracou lištou - treba vymeniť lištu, alebo aj ramienko. 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie