Aditíva (prísady) do motorových olejov, benzínu, nafty a chladičov

Aditíva do motorov, chladiča, oleja.

Termínom aditíva ( aditívum ) označujeme chemické látky , ktoré sa pridávajú do iných zmesou produktov s cieľom vylepšiť ich funkčné a prevádzkové vlastnosti . Sú to teda prímesi . 

A prečo vôbec používať aditívu? Do motora nestačí naliať benzín , naftu , prípadne olej ? Ak jazdíte na plyn , tak doplniť LPG či CNG ? - Vo všeobecnosti motorové aditíva udržujú vlastnosti palív a mazív v konštantnom stave ( vlastnosti palív a mazív sa vďaka pridávanie aditív nezhoršujú ) a zároveň im niektoré vlastnosti dodávajú alebo je posilňujú . Aditíva teda majú ochranné aj zlepšujúce vlastnosti .

Používanie aditív nie je samoúčelné , hoci laická predstava je niekedy opačná . V istej diskusii napríklad jeden motorista svetácky utrúsil : " Neverím tomu, žiadna aditíva nepomáha ! " - Používanie motorových prímesí je však prirodzeným a dôležitým prvkom modernej chémie . Je samozrejme pravda , že z ekologického aj zdravotného hľadiska je potrebné starostlivo vážiť , aká motorové aditíva , v akom rozsahu a na čo ju používať .

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie