Presne tvarované a univerzálne slnečné clony na okná

Presne tvarované slnečné clony na zadné dvere

 

Presne tvarované slnečné clony na zadné okná pre Citroen Presné slnečné clony na zadné dvere áut Dacia Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Fiat Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Ford Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Honda Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Hyundai Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Kia
Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Mazda Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Mercedes Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Mitsubishi Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Nissan Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Opel Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Peugeot Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Renault  
Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Seat Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Subaru Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Suzuki Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Škoda Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Toyota Slnečné clony bočných zadných okien vozidiel Volkswagen Univerzálne slnečné clony na zadné dvere a kufor  
 • Slnečné clony na zadné bočné okná obsahujú UV filter. Sú vyrobené z pružného a nehorľavého materiálu.
 • Inštalácia na bočné okná je veľmi jednoduchá, nie je potrebný žiadny zásah do interiéru vozidla. Upevňujú sa pomocou magnetov po obvode celého okna. Na jednu clonu pripadá 10 ks týchto magnetov.
 • S nainštalovanou bočnou clonou je možné mať pootvorené okno aj počas jazdy. Clona sa neuvoľní ani pri silnejšom zabuchnutí dverí.
 • Na clony netreba žiadne certifikáty pre policajtov ani STK. Takže stačí nasadiť na okná a môžete bez obáv jazdiť.
 • Slnečné clony na bočné sú z interiéru priehľadné a z exteriéru zabraňujú nežiadúcim pohľadom.
 • Výhodou oproti univerzálnym clonám je tá, že pokrývajú celé bočné okno. Pri univerzálnych clonách ostáva veľa miesta cez ktoré preniká slnko na zadné miesta vozidla. 

Podrobnejší popis slnečných clôn na zadné dvere:

 • Pri výrobe slnečných clôn sa maximálna pozornosť venuje kvalite a presnosti výroby. V celom procese od merania cez ohýbanie pružného drôtu až po strihanie látky sa používajú najmodernejšie 3D a CNC stroje a zariadenia.
 • Sieťovina a aj lemovacia látka použitá na slnečných clonách je vyrobená z nehorľavého materiálu a splňuje tak normu ISO3795:1989 týkajúcu sa nehorľavosti materiálov v autách. Drôt vnútri slnečnej clony je pružný, je možné ho ohnúť, pričom sa vráti do takmer pôvodného tvaru. V prípade, že sa clona mierne zdeformuje (napr. počas hry detí), je možné ju jednoducho malými prehnutiami vrátiť do úplne pôvodného tvaru
 • Magnetky ku slnečným clonám sú síce malé, ale majú pomerne veľkú silu priťahovania, konkrétne jeden magnet udrží asi 1 kg. Slnečnú clonu udržia bez problémov na ráme aj 4 magnety, ale pre istotu odporúčame na rám okna umiestniť 7 magnetov - 2 na ľavej a pravej strane a 3 na hornej strane rámu okna. Jedna clona váži v závislosti od veľkosti 100 - 150 gramov, takže sila magnetov je dostatočná na to, aby udržala aj niekoľko desiatok clôn.
 • Počas testov boli magnety schopné udržať clonu aj pri rýchlosti 100 km/h a úplne otvorených oknách. Z bezpečnostných dôvodov však odporúčame okná otvárať maximálne do rýchlosti 50 km/h a spustiť ich najviac do polovice. Pri vyšších rýchlostiach je tak či tak hluk z otvorených okien už veľmi obťažujúci.
 • Slnečné clony výrazne obmedzujú prievan v aute pri otvorených zadných oknách. Je to výhoda v prípade, že v aute nemáte klimatizáciu, alebo ju zo zdravotných dôvodov nepoužívate.

Protislnečné fólie alebo clony?

Táto otázka trápi nejednoho motoristu, ktorý uvažuje nad kúpou protislnečnej fólie alebo clony.

Fólie sú len alternatívou protislnečných clôn. Clony sú v mnohých ohľadoch výhodnejšie. Ich inštalácia je podstatne jednoduchšia, možnosti ich kedykoľvek odinštalovať z vozidla a znovu nainštalovať. Naopak protislnečné fólie preba nainštalovať natrvalo - pri clonách sa nezasahuje do karosérie vozidla ako je to pri protislnečných fóliach. Clony sú finančne výhodnejšie - sú presne šité na mieru každého vozidla podľa typu a značky, takže presne sadnú na okno auta.

Dodávajú vášmu cestovaniu luxusný a originálny vzhľad.  Slnečné clony Vás ochránia pred UVžiarením a slnečným svetlom počas cestovania. Zaraňujú vytváraniu tepla vo vozidle počas dlhých ciest - napríklad na dovolenku. Vďaka spôsobu ich inštalácie totiž zostávajú pripevnené na svojom mieste, aj keď si cestujúci vo vozidle otvoria svoje okná. Táto skutočnosť tiež zabraňuje vniknutiu hmyzu a rôznych druhov nečistôt do vozidla pri jazde s otvorenými oknami, čo by mohlo spôsobiť odvedenie pozornosti vodiča od vedenia vozidla, v horšom prípade viesť k dopravnej nehode.

Slnečné clony v neposlednom rade chránia Vaše oči pred prudkým svetlom, šetria Vám zrak a napomáhajú bezpečnej jazde.


Možnosť platby:

platba platobnou kartou Visa, Visa Elektron, MasterCard, Maestro

Platba hotovosťou pri osobnom vyzdvihnutí doplnkov na auto na predajni

Platba za autodoplnky bankovým prevodom - Internet banking

Platba na dobierku pri doručení balíka kuriérskou službou UPS

Spôsob dodania:

Doručenie balíkov s autodoplnkami pomocou kuriérskej spoločnosti UPS

Osobný odber náhradných dielo a autodoplnkov

Porovnávač produktov autodoplnkov, náhradných dielov a diskov

Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.