Autoalarmy, jedno a dvojcestné autolarmy, príslušenstvo k autoalarmom

car-alarm

Široká ponuka autoalarmov a príslušenstva od viacerých výrobcov.

V ponuke nájdete jednoduchšie ako aj prepracovanejšie autoalarmy...

 

 

 

Ako si vybrať vhodné zabezpečenie vozidla autoalarmom?

Kúpili ste si nové alebo ojazdené vozidlo a rozmýšľate, ako ho vhodne zabezpečiť proti krádeži? Riešenie je tu! Ponúkame Vám rýchly prehľad autoalarmami a ich špecifikáciou, aby boli vhodné priamo pre Vás a Vaše vozidlo.

   V dnešnom svete sú krádeže vozidiel, alebo vykradnutia ich interiéru na dennom poriadku. Svedčia o tom aj štatistiky ukradnutých vozidiel, ktoré pravidelne spracováva Ministerstvo vnútra SR.
Moderný zlodej je pripravený na všetky prekážky a mechanické zabezpečovacie systémy už nedokážu účinne zabrániť krádeži - prezrite si preto naše autoalarmy: Radi Vám poradíme pri ich výbere.
 

Výber vhodného typu zabezpečenia vozidla záleží na tom, čo očakávate od samotného zabezpečenia, aké požadujete jeho funkcie a stupeň ochrany a samozrejme koľko peňazí ste ochotný do zabezpečenia investovať.
 

Elektronické imobilizéry a autoalarmy

Imobilizéry

Klasickým továrenským imobilizérom sú dnes vybavené už takmer všetky vozidlá. Reálna účinnosť továrenského imobilizéra však môže byť v mnohých prípadoch diskutabilná, preto existujú na trhu aj prídavné imobilizéry, ktoré zabezpečia zvýšenú ochranu vozidla.
Preto Vám môže pomôcť imobilizér od nás.
Základnou funkciou elektronického imobilizéra je zablokovať niektorý elektrický obvod vozidla tak, aby sa jeho rozpojením znemožnil chod motora a jazda vozidlom. Imobilizéry sú vybavené elektronickým ovládačom - “kľúčom”, ktorý nosí vodič auta pri sebe a tento ovládač slúži na identifikáciu vodiča a odblokovanie imobilizéra. Ak sa do auta dostane zlodej a pokúsi sa neoprávnene naštartovať motor bez autorizačného ovládača, imobilizér rozpojí obvod a znemožní chod motora. Nechceme Vám klamať a vravieť, že vďaka imobilizéru Vám neukradnú auto, ale značne sťaží poprípade zabráni krádeži.  Pre zlodeja bude znamenať ďalšiu prekážku a predĺži sa čas na prekonanie zabezpečenia. 

 

Elektronické autoalarmy

Ak máte záujem o zariadenie, ktoré bude strážiť vozidlo, pri narušení vyvolá poplach a aktívne zablokuje chod motora, ale zároveň chcete toto zariadenie využiť aj na odomykanie a zamykanie centrálneho zamykania a ovládanie komfortných funkcií vozidla, tieto požiadavky splní elektronický autoalarm.
Elektronické autoalarmy môžeme rozdeliť podľa typu diaľkových ovládačov a ich komunikácie s vozidlom.


Jednocestné autoalarmy
sú vybavené diaľkovými ovládačmi, ktoré majú iba ovládacie tlačidlá. Pomocou tlačidla sa vyšle povel z ovládača do alarmu . Alarm povel vykoná a ako potvrdenie vykonania povelu sa využíva blikanie smeroviek a pípanie sirény. Komunikácia ovládačov a autoalarmu teda prebieha iba 1 smerom - z ovládača do alarmu, preto sa tieto alarmy nazývajú jednocestnými.
Tieto autoalarmy poskytujú štandardné bezpečnostné funkcie, ako ochranu dverí, kufra, kapoty, zapnutia zapaľovania, narušenie otrasového snímača, blokovanie motora pri poplachu. Ďalej tieto alarmy štandardne umožňujú ovládanie centrálneho zamykania, otváranie kufra, doťah elektrických okien. Všetky autoalarmy sú vybavené sirénou, ktorá pri vyvolaní poplachu húka. Všetky alarmy predávané v našom E-shope využívajú na komunikáciu plávajúci kód, ktorý znemožňuje načítanie a neoprávnené deaktivovanie alarmu. Práve alarmy s plávajúcim kódom vyžadujú aj poisťovne pri poistení vozidla proti krádeži.

Jednocestné alarmy poskytujú okrem štandardných funkcií aj niekoľko komfortných, napríklad vyvolanie poplachu na diaľku (PANIC), automatické zapnutie po zatvorení posledných dverí, vyhľadanie vozidla na parkovisku.

 

Dvojcestné autoalarmy majú diaľkové ovládače vybavené navyše Pagerom - prijímačom. Komunikácia funguje smerom od ovládača k alarmu, ale aj spätne - z alarmu do ovládača - to vyjadruje pojem dvojcestné autoalarmy. V praxi to znamená, že vodič vyšle povel k alarmu stlačením tlačidla na ovládači. Alarm povel vykoná a zároveň o tom ihneď vyšle spätnú informáciu na ovládač. Ovládače dvojcestných alarmov sú vybavené displejom, na ktorých sú pomocou ikon zobrazované aktívne funkcie, vykonané povely, stav auta a poplach. Užívateľ tak má prehľad o aktuálnom stave vozidla priamo na displeji svojho ovládača.

Doručenie týchto informácií je ale obmedzené dosahom diaľkového ovládača. Diaľkový ovládač používa na svoje napájanie mikrotužkovú batériu typu AAA a tomu zodpovedá jeho vysielací výkon. Na voľnom priestranstve alarmy Magicar poskytujú dosah max. 2000m. V meste, v husto zastavanej oblasti a vo vnútri budov tento dosah samozrejme klesá.  O reálnom využití väčšieho dosahu by sa však dalo polemizovať. K autu by ste sa mali dostať behom pár sekúnd a nie bežať k nemu cca 2 kilometre "asi 10min", kým sa presvedčíte, že je už vykradnuté. Zlodejovi stací na vykradnutie Vašeho interiéru a odcudzenie rádia či cenností len pár sekúnd nanajvíš 2 minúty.

Autoalarmy s diaľkovým štartom

Alarm je zapojený v aute tak, že užívateľ môže na diaľku pomocou ovládača naštartovať motor vozidla. Naštartovanie motora pred jazdou zabezpečí zohriatie motora na prevádzkovú teplotu, v zimných mesiacoch vyhriatie interiéru (podľa nastavenia kúrenia vo vozidle). V lete naopak môže klimatizácia vychladiť pred jazdou interiér vozidla. Zapojenie diaľkového štartu je všeobecne možné do vozidiel s benzínovým aj dieselovým motorom, s manuálnou aj automatickou prevodovkou. Do vozidiel s klasickou spínacou skrinkou s mechanickým kľúčom nebýva problém zapojiť funkciu diaľkového štartu. Pri diaľkovom štarte alarm vlastne simuluje otočenie kľúča v spínacej skrinke a zopnutie zapaľovania a štartéra.
   V čase, keď je motor vozidla naštartovaný na diaľku, alarm naďalej stráži auto, centrálne zamykanie ostáva zamknuté. Počas štartu je deaktivovaný iba otrasový snímač, nakoľko by vibrácie motora spúšťali poplach.
   Možnosť namontovania funkcie diaľkového štartu do moderných vozidiel, ktoré sú vybavené Keyless Start systémom so START/STOP tlačidlom, kartovým štartovaním (Renault) a podobnými systémami je potrebné prekonzultovať vopred s technikom.
Funkcia diaľkového štartu je pomerne zložitá na montá - kôli zložitosti je montáž finančne nákladnejšia ako pri klasickom autoalarme.

GSM alarmy

Ak chcete byť informovaní o stave auta a prípadnom poplachu takmer bez obmedzenia dosahu, na tento účel slúži GSM autoalarm. Takýto alarm je možné ovládať klasickým jednocestným ovládačom, čiže funkcie ako aktivácia / deaktivácia, zamykanie / odomykanie bežne robíte stlačením tlačidla na diaľkovom ovládači. Niektoré jeho funkcie, ale hlavne poplach a stav sú však dostupné priamo cez Váš mobilný telefón. 


Možnosť platby:

platba platobnou kartou Visa, Visa Elektron,  MasterCard, Maestro

Platba hotovosťou pri osobnom vyzdvihnutí doplnkov na auto na predajni

Platba za autodoplnky bankovým prevodom - Internet banking

Platba na dobierku pri doručení balíka kuriérskou službou UPS

Spôsob dodania:

Doručenie balíkov s autodoplnkami pomocou kuriérskej spoločnosti UPS

Osobný odber náhradných dielo a autodoplnkov

Porovnávač produktov autodoplnkov, náhradných dielov a diskov

Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.